HodnÄ› dam to jistÄ› zná. Sednou si, udÄ›lají kafíÄko a pustí nÄ›jakou hudbu. Až posud je to pouze odpoÄinek. Ale jakmile uchopí do rukou pletení, už se to dá nazvat koníÄkem. Tedy to pletení samotné. Nejde o samotný zisk, protože by to byla v tom případÄ› práce. Jde o radost, že se nám to povedlo a hotový svetr, nebo šálu může nÄ›kdo nosit, nÄ›kdo, kdo z toho bude mít jeÅ¡tÄ› vÄ›tší radost.  

pletení

Takových koníÄků je ovÅ¡em velká spousta. Nemusí pÅ™i nich nÄ›co vznikat jako v případÄ› pletení. Jde o to, aby nám to působilo radost. Abychom se pÅ™i tom odreagovali. A pokud pÅ™i tom nÄ›co vzniká, vůbec to nevadí. Takže i výroba drobných pÅ™edmÄ›tů například z pÅ™ekližky je také koníÄkem. A to o to zajímavÄ›jším, že může pÅ™inést finanÄní zisk. Nu, ale není to pak práce? Není, protože se to vÄ›tÅ¡inou prodává jen za cenu materiálu a za samotnou práci zisk není.  

Něco podobného mohou být třeba rybáři. Toto hobby má velká spousta mužů. Ti, kteří mají štěstí, nebo to umí jistě nějakou tou rybou někoho obdarují, nebo prodají. A pokud z toho mají peníze… 

Ano, je to ponÄ›kud sporné, ale pokud chodí ÄlovÄ›k rybaÅ™it po celý rok a pak nÄ›co prodá, tak to jistÄ› není za úÄelem zisku, Äi nÄ›jakého výdÄ›lku. Mám jednu kamarádku, která o svém příteli tvrdí, že jej chycený kapr nebo jiná ryba pÅ™ijde zhruba na sedm tisíc. Nerybařím, takže neznám ceny a nevím tedy, jestli ta známá drobátko nekecá. Takže když nÄ›kdy ten mládenec prodá kapříka za stovku, zcela jistÄ› si za to nekoupí nové auto a nemůže být považován za profesionála.  

rybaření

Rybář to ostatnÄ› také nemá jednoduché. Musí za vÅ¡echno platit, co já jsem slyÅ¡el tak i za to, že chce nÄ›kde lovit, takže ona to asi bude s tím kaprem za sedm tisíc pravda. Rybář amatér vÅ¡ak také musí umÄ›t ryby rozeznat. Pokud nerozezná lipana od traktoru, tak má smůlu a nedostane povolení k rybolovu. Â